Brigáduješ alebo pracuješ popri škole?
Daňové priznanie hravo zvládneš s touto apkou.
Vytvor si daňové priznanie

Blog

Kotleba vo vláde rozpúta ekonomické peklo

Nezamestnanosť, zruinovaný štátny rozpočet a sociálne nepokoje. Takto by Slovensko vyzeralo ak by Kotlebovci realizovali svoju prestavu štátu.

Sociálne dávky. Čo si myslíme a čo je pravda?

Rómovia kradnú sociálne dávky - všeobecne rozšírený predsudok odhaľuje našu neznalosť. Sociálny systém bol vytvorený práve za účelom, pre ktorý ho dnes kritizujeme.

Gastrolístky nie sú pre zamestnancov výhodné

Zamestnanci považujú gastrolístky za výhodu a príplatok ku mzde. Môžu nimi platiť v reštauráciách alebo v potravinách. Málokto však tuší aká cena sa za ne platí.

Petícia: Žiadame vládu o záchranu študentských pôžičiek!

99% študentov nezíska peniaze! Podpor výzvu vláde SR aby zachránila systém výhodných štátnych pôžičiek pre študentov, doktorandov a mladých učiteľov.

Tanec je hlavne o zábave a spoznávaní nových ľudí

Byť študentom nemusí byť iba o sedení nad knihami a projektami. Pohyb je výbornou zábavou, možnosťou stretnúť nových ľudí a spôsob ako na chvíľu vypnúť od povinností.

Rozhliadni sa po možnostiach svojej budúcej kariéry

Počul si už o Festivale Kariéry? Ešte nie? Tak potom je najvyšší čas. Spoznaj možnosti ako naštartovať svoju kariéru už dnes!

6,3 milióna pre študentov? Kdeže! Referendum o rodine je dôležitejšie.

Zistili sme, že stovky študentov mohli vyštudovať VŠ s tučným štipendiom! Ale nestalo sa tak.

Novinky v akademickom roku 2014/2015 - Sociálne štipendium, nižšie pôžičky a bezplatné cestovanie

Ako sa zmenili podmienky v získaní sociálneho štipendia, či študentskej pôžičky? Akademický rok 2014/2015 prináša viacero noviniek, ktoré ovplyvnia cenu štúdia na vysokej škole.

Odluka cirkvi od štátu. Koľko peňazí by nás to stálo?

Každý dospelý občan Slovenska finančne podporuje Katolícku cirkev sumou 6 Eur ročne. Akou sumou by museli prispievať veriaci ak by došlo k odluke cirkvi od štátu?

4 dôvody prečo neflákať vysokú školu

Nik nechce študovať len preto, aby sa po škole ocitol na úrade práce. Závidíme úspešným ľuďom ich úspechy a zdá sa nám, akoby sa k nim dopracovali zo dňa na deň.

Výhliadková veža Königswarte

V okolí Bratislavy je viacero miest s výhľadom na mesto ako aj okolitú prírodu. Rakúska dedinka Berg však ponúka pohľad na mesto, ktorý je ozaj nezabudnuteľný.

Tip na prázdninový výlet, na ktorý netreba veľa peňazí. Vitaj vo Veľkej Fatre.

Zbaliť si do batohu pár vecí na jedenie, oblečenie proti prípadnému dažďu a lístok na vlak je jediná cena za celodenný zážitok. Netreba mať veľa peňazí a prázdniny sa môžu stať opäť čímsi výnimočným.

Obdivujem študentov

Obdivujem študentov, ktorí pracujú, brigádujú, zvládajú domáce práce a medzitým chodia do školy a v indexe im svieti akákoľvek známka. Je to jedno, hlavné je, že zvládajú svoj život...

Výhody a nevýhody podnikania - nájdi spôsob ako sa postaviť na vlastné nohy

Podnikanie nie je zarábanie peňazí. O čom teda podnikanie je? Pozri si porovnanie výhod a nevýhod podnikania oproti bežnému pracovnému pomeru.

Daj kopanec nezmyselným autoritám

Je namáhavé plávať proti prúdu a povedať si, dokážem to, ja bude žiť inak. Autority v našich hlavách nám stále budú vravieť čosi o zodpovednosti voči druhým, o spoločenských normách a tradíciách.

Strach ako najväčší nepriateľ

Jedným z najčastejších strachov u ľudí je obava zo zlyhania a s ňou spojená reakcia nášho okolia. Čo je zlé na samotnom zlyhani? Nie sú to práve omyly a chyby cez ktoré sa človek stáva silnejším, skúsenejším a rastie?

Ako zarobiť na internete zo dňa na deň

Ak máš dobrý nápad, zarobíš na internete milióny eur za niekoľko mesiacov. Bez veľkej námahy môžeš mať v rukách veľký biznis, čo ti umožní chodiť na dovolenky krížom-krážom po svete.

Jan Hnízdil: Z medicíny sa stal výnosný biznis

VIDEO - Zatiaľ čo lekári liečia choroby, on radí ľuďom čo majú robiť aby sa uzdravili. „Choroba je informácia o živote pacienta“, tvrdí český lekár Jan Hnízdil.

Čím ľudia môžu byť šťastnejší, tým sú nešťastnejší

Je naozaj zvláštne, že v dobe takéhoto modernizmu, kde si aj nižšie sociálne vrstvy dokážu zabezpečiť aký-taký komfort, neustále máme pocit nenaplnenia.
Horúce témy

10 krokov ako zvládnuť daňové priznanie 2020

V nasledujúcih krokoch ti ukážeme postup ako úspešne zvládnuť daňové priznanie študenta a ako požiadať o vrátenie daní do konca marca 2020.

Rómovia nekradnú sociálne dávky, tvrdia štatistiky.

Do rómskych osád putujú len 3 percentá sociálnych dávok, zvyšnú väčšinu poberajú Slováci.