Vysokoškoláci môžu získať od štátu viac peňazí ako doteraz

17. september 2020 - Vysokoškoláci môžu v tomto akademickom roku 2020/2021 získať od štátu viac peňazí ako doteraz. Maximálna výška sociálneho štipendia aj študentskej pôžičky sa tento rok zvýšila. Správu uverejnila TASR na svojom spravodajskom webe Teraz.sk.

Boja sa chudoby: Každý štvrtý vysokoškolák stratil prácu kvôli koronavírusu

7. máj 2020 - Vysokoškoláci vidia svoju budúcnosť negatívne. Skoro tretina už uvažovala o prerušení štúdia kvôli peniazom. Výsledok nášho prieskumu zverejnil týždenník Plus 7 dní.

Slovenskí študenti oznámkovali svoje univerzity: Správajú sa k nám ako k chovnej zveri!

7. február 2017 - Študenti oznámkovali svoje almy mater. Nešetrili kritikou na vyučujúcich, internáty či stravu. Sťažujú sa aj na prepojenie teórie s praxou, chýbajúci toaletný papier či nechutné omáčky v jedálňach. Ktorá univerzita skončila u nich najlepšie a ktorej by najradšej zapísali do indexu FX zverejnil týždenník Plus 7 dní.

Už viac ako 2-tisíc ľudí podpísalo petíciu za študentské pôžičky

7. december 2015 - Petíciu za záchranu systému študentských pôžičiek podpísalo viac než 2000 ľudí. Tí v nej žiadajú vládu, aby urýchlene odoslala na účet Fondu na podporu vzdelávania desať miliónov eur, inak študentské pôžičky na Slovensku prakticky zaniknú. Informáciu o petičnej kampani, ktorú rozbehol internetový portál Študentské financie uverejnili všetky celoslovenské periodiká. Správu publikovala TASR aj na svojom spravodajskom webe Teraz.sk.

Ďakujeme univerzitám
Na portál Študentské financie odkazuje 13 oficiálnych univerzitných webstránok, medzi nimi sú UKF Nitra, Žilinská univerzita, TUKE Košice, UPJŠ Košice, Prešovská univerzita, Trnavská univerzita, Akadémia policajného zboru, KU Ružomberok a ďalšie.

Katolícke noviny - Vlakom zadarmo?

1. október 2014 - Nový akademický rok priniesol viacero noviniek, ktoré zasiahnu rozpočet vysokoškoláka. Niektoré študentov potešia, iné zasa nie. Zoznam najdôležitejších zmien, na ktoré sme upozornili, uverejnil týždenník Katolícke noviny v tlačenom ako aj internetovom vydaní. Viac na stránke Katolícke noviny.

Rádio Slovensko - Ako financovať vysokoškolské štúdium

29. september 2014 - Ubytovanie, jedlo, výdavky na knihy, lístky na MHD, nejaké kino... Život vysokoškoláka nie je aj napriek študentským zľavám veľmi lacný. Záznam rozhovoru je dostupný na webstránke Rádia Slovensko.

Náklady na štúdium VŠ v roku 2014

18. február 2014 - Už druhýkrát vo svojej histórii sme vypracovali prieskum nákladov nákladov vysokoškolákov na štúdium na slovenských vysokých školách. Prieskum sledoval bežné náklady na štúdium akými sú ubytovanie, strava, oprava a poplatky spojené s prijatím na vysokú školu. V rebríčku najvyšších nákladov na štúdium je na prvom mieste Slovenská zdravotnícka univerzita. Správu o prieskume spolu s výsledkami prieskumu uverejnili všetky slovenské denníky, medzi nimi aj server TVnoviny.sk.

Denník SME - Bedeker uchádzačov o štúdium na VŠ

12. február 2014 - Denník SME vydal pre maturantov špeciálnu prílohu o vysokých školách. Bedeker otvára náš príspevok: Šesť rád ako sa vyvarovať sklamania z vysokej školy. Na ďalších stránkach popisujeme najnovšie zmeny v prideľovaní sociálneho štipendia. Bedeker bol publikovaný v tlačenom ako aj online vydaní denníka SME.

Študent 24 - Každý tretí študent si popri škole privyrába

23. október 2013 - Sociálne štipendium nestačí pokrývať náklady vysokoškolákov. Medzi pracujúcimi študentami je každý tretí poberateľom štipendia. Vyplynulo to z online prieskumu, ktorý sme v priebehu akademického roka 2012/2013 zrealizovali na svojich stránkach a publikovali ako tlačovú správu pre médiá. Článok uverejnil internetové noviny Študent24.sk. Zobraziť správu.

TV SME - Základy byrokracie

2. október 2013 - Tvorcovia relácie Základy byrokracie mapujú životné situácie v ktorých občan prichádza do styku s úradmi a radia ako sa v takýchto situáciách správať. Prvý diel bol venovaný sociálnemu štipendiu pre študentov VŠ.

Základy byrokracie

Burza skúseností Rady mládeže Slovenska

17. máj 2013 - V rámci pravidelných stretnutí nás pozvala Rada mládeže Slovenska na svoj workshop Burza skúseností. Témou septembrového podujatia boli štipendiá pre vysokoškolákov, kde sme predstavili náš projekt a možnosti získania štipendií zo zdrojov vlády SR. Burza skúseností je príležitosť nadviazať osobné kontakty s aktívnymi organizáciami alebo jednotlivcami. Reportáž uverejnila RMS na svojom portáli Mládež.sk.

Denník SME - V ktorom meste je študentský život najlacnejší?

21. november 2012 - Bedeker pre uchádzačov na vysokú školu zverejnil výsledky nášho prieskumu o výške poplatkov na jednotlivých vysokých školách. Okrem toho redakcia SME informovala o portáli Študentské financie a o možnosti vypočítať si u nás sociálne štipendium.

Bedeker SME

ČAS.sk - Prekvapivý výsledok? Tretina študentov si nevie šetriť peniaze

30. september 2012 - Pod touto titulkou zverejnil správu najčítanejší denník Nový čas na svojej spravodajskej webstránke. V priebehu leta 2012 sme realizovali prieskum, v ktorom sme sa pýtali študentov na ich zvyk sporiť si peniaze. Tlačovú správu s výsledkami prieskumu zverejnili všetky celoslovenské denníky.
Zobraziť správu

Denník SME - Ročné štatistiky o návštevnosti nášho portálu

5. september 2012 - S denníkom SME sme spolupracovali na článku o zmenách vo vyhláške o sociálnych štipendiách. Na tematickej dvojstránke boli publikované aj ročné štatistiky nášho portálu.

Denník Pravda - Náklady na VŠ štúdium a možnosti získať štipendium

15. máj 2012 - V poradí už druhá príloha Užitočná Pravda sa tematicky venovala štipendiám na stredných a vysokých školách ako aj rebríčku nákladov na štúdium VŠ.

Tlačová správa - Rebríček študijných nákladov na slovenských VŠ

14. máj 2012 - Viac než 400 eur je rozdiel medzi najlacnejšou a najdrahšou univerzitou v akademickom roku 2011/2012. Vyplýva to z prieskumu, ktorý začiatkom mája realizoval internetový portál Študentské financie. Najdrahšou sa v ňom stala Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Správu uverejnila tlačová agentúra TASR odkiaľ ju prevzali SME, Pravda, Hospodárske noviny, Topky.sk, Čas.sk, Webnoviny, Rádio Viva a viaceré regionálne denníky. Zobraziť správu

Denník Pravda - Príloha Užitočná Pravda

25. január 2012 - V spolupráci s denníkom Pravda vznikla niekoľkostranová príloha venujúca sa sociálnym štipendiám.

Slovenský rozhlas - Rozhovor o možnostiach financovania štúdia na vysokej škole

11. október 2011 - Rozhovor s vtedajším riaditeľom Študentského pôžičkového fondu Ing. Ľubomírom Zburínom a autorom Študentských financií Patrikom Lučanom.

Ak sa vám nezobrazí prehrávač MP3, kliknite na tento odkaz
https://studentskefinancie.sk/files/studentskefinancie-sro-11-oktober-201...

Denník SME - Sociálne štipendiá pre vysokoškolákov

12. september 2011 - Prvý rozsiahlejší autorský článok o sociálnych štipendiách a možnosti vypočítať si výšku štipendia v online kalkulačke. Článok pôvodne vyšiel v tlačenej verzii denníka SME, je však zverejnený už aj v online verzii.

Tlačová správa - Vznikol študentský portál s online kalkulačkou na výpočet sociálneho štipendia

2. august 2011 - Našu prvú tlačovú správu uverejnila väčšina najsledovanejších médií: Aktuality.sk, Nový čas, Hospodárske noviny, Webnoviny, TVnoviny.sk, Živé.sk. Tlačová agentúra SITA na základe správy spracovala vlastný autorský článok. Článok je uverejnený na portáli Webnoviny.sk.