Volám sa Patrik Lučan a som zakladateľ webu Študentské financie. K tvorbe webu ma viedli moje záľuby - žurnalistika, dizajn a programovanie.

Študoval som filozofiu na Univerzite Komenského v Bratislave, ktorá mi pomohla viac sa priblížiť k žurnalistike, sociológii a ekonómii.

Pracujem na voľnej nohe ako redaktor, webový špecialista, SEO poradca a často sa zapájam do občianskych aktivít.

Ako dobrovoľník pomáham pri obnove hradu Lietava. Ide hlavne o fyzickú prácu, ktorú odporúčam každému, kto svoj čas trávi celé dni za počítačom.

Pred pandémiou COVID-19 som niekoľko rokov cestoval po východnej Európe a Ázii a žil som ako digitálny nomád. Navštívil som krajiny ako napríklad Arménsko, Gruzínsko, Ukrajinu, Turecko, Thajsko, Malajziu, Mjanmarsko, Macau (Čína) a Singapur. Arménsko mi špeciálne prirástlo k srdcu a počas niekoľkých ciest som v tejto krajine založil vyhľadávač dopravného spojenia Transport for Armenia.

V rokoch 2022-23 som pôsobil v občianskom združení Mareena, kde sme pomáhali ľuďom z Ukrajiny pri príchode na Slovensko a neskôr aj v online priestore. Náplňou mojej práce bola komunikácia s ľuďmi, ktorí prekročili hranicu a neskôr písanie článkov pre internetový web From Ukraine to Slovakia.

V súčasnosti sa intenzívne venujem práve webu Študentské financie.

Mám rád cestovanie, turistiku, moderné umenie a ľudí, ktorí menia svet k lepšiemu.