Brigáduješ alebo pracuješ popri škole?
Daňové priznanie hravo zvládneš s touto apkou.
Vytvor si daňové priznanie

Prečo väčšina cien v obchodoch končí číslom 9?

Obchody na nás útočia cenami. Aj tebe sa stáva, že s nadšením kúpiš tovar v zľave za 4.99 € pričom pôvodná cena bola 5 €?

Obchody na nás útočia cenami. Aj tebe sa stáva, že s nadšením kúpiš tovar v zľave za
4.99 € pričom pôvodná cena bola 5 €? Prečo sa bežne necháme nachytať na ceny s magickou číslicou 9?

Je overené, že pri pozeraní sa na cenovky tovarov čítame z ľava do prava. Preto nás viac zaujmú prvé číslice než posledné. Náš mozog si veci veľmi rád zjednodušuje. Tovar začínajúci číslom 4 sa pre nás zdá byť preto lacnejším než tovar začínajúci číslom 5. Nepremýšľaj, iba v rýchlosti porovnaj nasledujúce ceny. Ktorá ponuka na teba pôsobí lákavejšie?

Nakúpte výhodne len za 49,90 €. Nakúpte výhodne len za 50 €.

Obchodníci bežne predávajú akciové produkty za cenu končiacu číslom 9. Preto už zo zvyku veríme, že pri takýchto cenách kupujeme so zľavou. K cenovkám sa často pridávajú vizuálne triky vytvárajúce dojem, že tovar je zlacnený. Obchodné reťazce zvyknú niektoré ceny zvýrazniť krikľavo-žltou cenovkou, pričom nejde o zľavnený tovar. My to však neraz vyhodnotíme úplne odlišne a tovar aj napriek nevýhodnej cene kúpime.

Výskumy ukázali, že predaj tovaru môže vzrásť až o tretinu, ak sa napríklad cena 34 € zvýši na magickú cenu 39 €. Na rozdiel od toho, úprava ceny z 34 € na 44 € neprinesie takmer žiadne pozitívne výsledky.

Horúce témy

10 krokov ako zvládnuť daňové priznanie 2020

V nasledujúcih krokoch ti ukážeme postup ako úspešne zvládnuť daňové priznanie študenta a ako požiadať o vrátenie daní do konca marca 2020.

Rómovia nekradnú sociálne dávky, tvrdia štatistiky.

Do rómskych osád putujú len 3 percentá sociálnych dávok, zvyšnú väčšinu poberajú Slováci.