(autor)
Neistota zasiahla všetkých. Viacerí sa nás pýtajú, ako môže študent počas krízy koronavírusu finančne ustáť situáciu, prípadne pomôcť vlastnej rodine. Neexistuje jeden recept pre všetkých. Preto sme sa rozhodli rozbehnúť prieskum s cieľom zistiť ako študenti finančne zvládajú nastupujúcu krízu. Radou prispeli aj odborníci z Fondu na podporu vzdelávania. Verím, že pomôžu aj Tebe. Keď nie hneď dnes, určite do ďalšieho študentského života. Spoločne to zvládneme!

Patrik Lučan
Študentské Financie
Pomáham svojej rodine v čase neistoty
Janka študuje na výške. Aj napriek tomu vie finančne pomôcť svojej rodine. Chceš poznať jej recept ako prekonať to najhoršie?


Jankina mama pracuje v reštaurácii. Tento mesiac dostala iba polovicu svojej výplaty. Budúci mesiac hrozí, že stratí prácu úplne. Kým doteraz to boli rodičia, ktorí počas štúdia Janku podporovali, dnes je rad na nej.

Napriek tomu, že Janka brigáduje, požiadala začiatkom akademického roka o študentskú pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. V decembri jej na účet prišlo 3-tisíc eur. Za malú časť peňazí kúpila vianočné darčeky a zvyšok si odložila. Dnes vie, že to bola dobrá voľba. Nasporené peniaze z pôžičky jej vystačia do začiatku leta na všetko čo potrebuje. Dokonca môže rodičom každý mesiac uhradiť časť nákladov za ubytovanie.

Vďaka tomuto uváženému kroku dokáže byť Janka niekoľko mesiacov finančne samostatná a uľahčiť život svojim rodičom. Jej príbeh dokazuje, že konať zodpovedne a pomáhať môžeš už počas štúdia. Odborníci hovoria, že každý by mal mať úspory, ktoré vystačia aspoň na 3 mesiace. Ako je to u teba?

FnPV
Fond na podporu vzdelávania nie je súkromná banka. Je to fond zriadený zákonom, ktorý vysokoškolákom poskytuje pôžičky každý rok v septembri a októbri. Ide o jedinú možnosť ako môžeš získať balík peňazí naraz, a za výhodných podmienok. Počas štúdia pôžičku nesplácaš a ani sa neúročí. Ak nutne nepotrebuješ peniaze, môžeš si vďaka študentskej pôžičke vytvoriť úspory na horšie časy. Súčasná kríza nám všetkým ukazuje, aké dôležité je myslieť na budúcnosť.

Žiaľ, v tejto chvíli Ti Fond na podporu vzdelávania nedokáže pôžičku poskytnúť, nakoľko sa zdroje pre súčasný akademický rok už vyčerpali. Radi však príjmu tvoju žiadosť začiatkom budúceho akademického roku. Mysli na to, že peniaze z pôžičky nemusíš hneď minúť. Môžu rovnako dobre slúžiť ako záchrana v neočakávaných situáciách, nielen počas pandémie koronavírusu.
Viac o študentskej pôžičke →
Ako finančne zvládaš súčasnú krízu?
Veľký prieskum má za cieľ zistiť, ako sa zmenila finančná situácia študentov od nástupu krízy koronavírusu.


Ako sa zmenil Tvoj život? Máš obavy z budúcnosti? Pridaj svoju odpoveď. Prieskum je anonymný. Tvoje odpovede budú použité iba na spracovanie a publikovanie štatistík, ako sú grafy a súhrnné čísla.

Zaberie to iba chvíľku.
Zúčastni sa prieskumu →
Práca z domu? Žiadny problém!
Je veľa profesií, ktoré možno robiť z pohodlia domova ako freelancer.


Nechaj sa inšpirovať našim zoznamom webov, na ktorých freelanceri ponúkajú svoju prácu pre ľudí a firmy z celého sveta.

Napríklad preklady, písanie článkov, fotografovanie, tvorba videí, tvorba umeleckých predmetov, dizajn, učenie, marketing, poradenstvo, programovanie, navrhovanie databáz, prieskumy, zákaznícky servis, architektúra, ale aj právne služby.

Vyskúšaj slobodu freelancera!
Staň sa freelancerom →