Cieľom štúdia nie je naučiť sa, ako získať dobre platenú prácu, ale zistiť, kto som a čo môžem v tomto svete robiť - hovorí politológ Samuel Abrahám v rozhovore pre .týždeň

Toto sú cesty ako sa naučiť žiť svoj vlastný život po maturite.

Na vysokú školu

Od človeka s diplomom sa očakáva, že je nielen vzdelaný, ale aj samostatný a má schopnosť rozlišovať hlúposti od hodnotných informácií. Dobrý plat ti nikto nedá za diplom z výšky. Vysoká škola je dobrá cesta, ak vieš, čo chceš študovať.

Smer vysoká škola ›

Nájsť si dobrú prácu

Získať pracovnú skúsenosť je dobrou voľbou ak si chceš dať na rok prestávku od školy, alebo ak sa chceš osamostatniť. Máme veľa voľných pozícií pre čerstvých absolventov. Nájdi si prácu ktorá ťa bude baviť.

Pracovné ponuky ›

Vycestovať do zahraničia

Je to výzva na skutočné dobrodružstvo. V zahraničí máš príležitosť zdokonaliť sa v cudzom jazyku, spoznať odlišnú kultúru a spôsob myslenia. Svet tam vonku je úplne iný na aký si zvyknutý na Slovensku. Mesiace a roky strávené v zahraničí ti môžu nielen zmeniť pohľad na svet, ale odhaliť tvoje skryté schopnosti, či nájsť si kamarátov z celého sveta. Je to o schopnosti prekonať samého seba, máš na to. 
Vycestovať do zahraničia ›

Podnikanie

Stačí jednoduchý nápad, počítač a odhodlanie. Nepotrebuješ budovať veľkú firmu ani byť ďalším Markom Zuckerbergom. Podnikanie prináša slobodu, nezávislosť a prácu ktorá je záľubou. Zároveň je to príležitosť ako sa učiť trpezlivosti, sebadisciplíne a rozhodnosti. Predstav si život bez šéfa, bez povinnosti ráno cestovať do práce a stretávať tých istých kolegov. Aj takto môže vyzerať tvoj život o pár rokov, život, ktorí ti budú iní závidieť.
Podnikanie a život digitálneho nomáda ›

Autor Patrik Lučan dňa 16. január 2021.
Chyba v článku? Napíšte nám