Základná definícia štúdia nie je naučiť sa, aby som získal prácu, ale zistiť, kto som a čo môžem v tomto svete robiť - politológ Samuel Abrahám v rozhovore pre .týždeň vyjadril podstatu toho, čo nazývame vzdelaním. Učíme sa celý život a to často oveľa zaujímavejším spôsobom ako v škole. Toto sú cesty ako sa naučiť žiť svoj vlastný život po maturite.

Na vysokú školu

Od človeka s diplomom sa očakáva, že je nielen vzdelaný ale aj samostatný a dokáže zvládať stresové situácie. Dobrý plat ti nikto nedá za diplom z výšky! Ak chceš iba papier, radšej na školu ani nechoď, je to potom strata času. Vysoká škola je príležitosť, nezaručí ti však istotu dobrého štartu do života. 
Smer vysoká škola ›

Nájsť si dobrú prácu

Ak sa cítiš byť unavený nekonečným učením v škole, plnením domácich úloh a skúškami, práca je jednou z možností ako tomu uniknúť. Práca ti umožní finančne sa osamostatniť od rodičov a míňať peniaze na veci, ktoré chceš. Nezabudni však na to, že plný pracovný úväzok ťa zamestná na celý deň, po ktorom sa budeš niekedy cítiť úplne vyflusnutý. Nehľadaj preto len dobre platenú prácu ale hlavne prácu, ktorá ťa bude aspoň trochu baviť. 
Brigády a práca ›

Vycestovať do zahraničia

Je to výzva na skutočné dobrodružstvo. V zahraničí máš príležitosť zdokonaliť sa v cudzom jazyku, spoznať odlišnú kultúru a spôsob myslenia. Svet tam vonku je úplne iný na aký si zvyknutý na Slovensku. Mesiace a roky strávené v zahraničí ti môžu nielen zmeniť pohľad na svet, ale odhaliť tvoje skryté schopnosti, či nájsť si kamarátov z celého sveta. Je to o schopnosti prekonať samého seba, máš na to. 
Vycestovať do zahraničia ›

Podnikanie

Stačí jednoduchý nápad, počítač a odhodlanie. Nepotrebuješ budovať veľkú firmu ani byť ďalším Markom Zuckerbergom. Podnikanie prináša slobodu, nezávislosť a prácu ktorá je záľubou. Zároveň je to príležitosť ako sa učiť trpezlivosti, sebadisciplíne a rozhodnosti. Predstav si život bez šéfa, bez povinnosti ráno cestovať do práce a stretávať tých istých kolegov. Aj takto môže vyzerať tvoj život o pár rokov, život, ktorí ti budú iní závidieť.
Podnikanie a život digitálneho nomáda ›