Brigáduješ alebo pracuješ popri škole?
Daňové priznanie hravo zvládneš s touto apkou.
Vytvor si daňové priznanie

Tip na prázdninový výlet, na ktorý netreba veľa peňazí. Vitaj vo Veľkej Fatre.

Zbaliť si do batohu pár vecí na jedenie, oblečenie proti prípadnému dažďu a lístok na vlak je jediná cena za celodenný zážitok. Netreba mať veľa peňazí a prázdniny sa môžu stať opäť čímsi výnimočným.

Kraľovany pri Ružomberku sú dôležitou železničnou križovatkou, odkiaľ sa pokračuje na Oravu. Taktiež je to miesto, odkiaľ sa dajú podnikať pešie túry do hôr. Človek sa pri šlapaní hore kopcom nielen zapotí ale neraz aj šťavnato zahreší. Pri potulkách pohorím Veľká Fatra nie je najdôležitejšia kondícia, trpezlivosť sa ti zíde oveľa viac. Nie každý turista je smerom do kopca vysmiaty a motivovaný, nikdy nevieš ako v duchu preklína celý svet.  Napriek tomu námaha stojí za ten pocit víťazstva a výhľady na krajinu, ktoré prinášajú pocit slobody. Kopec Šíp je vysoký 1170 metrov a pokiaľ nie je práve v opare hustej hmly, budeš mať pod nohami sútok riek Orava a Váh. Za povšimnutie stojí osada Podšíp, ktorá stojí každému turistovi v ceste. Ide o jedno z najkrajších miest na celej trase. Niekoľkí nadšenci sa podujali zrekonštruovať tradičné slovenské drevenice. V dreveniciach nikto nebýva, využívajú sa skôr ako chaty. Stráviť tu chvíľu alebo prenocovať pod holým nebom je akoby darom z nebies pre tých čo na chvíľu hľadajú skutočný relax v objatí prírody (a možno niekoľkých okoloidúcich, no plachých medveďov).

Koľko to stojí?

Tak napríklad:
Obojsmerný študentský lístok Žilina - Kraľovany ...... približne 2,20 Eur.
Obojsmerný študentský lístok Košice - Kraľovany ...... približne 9,40 Eur.

Cestuj a spoznávaj viac pekných miest

Cestovať a zbierať zážitky možno aj bez veľkého množstva peňazí. Aké sú tvoje možnosti? Spoznaj ďalšie zaujímavé miesta a prečítaj si cenné rady predtým než sa niekam vyberieš. Nájdeš na našom novom portáli Cestovanie a turistika.

Tip na prázdninový výlet, na ktorý netreba veľa peňazí. Vitaj vo Veľkej Fatre.
Horúce témy

10 krokov ako zvládnuť daňové priznanie 2020

V nasledujúcih krokoch ti ukážeme postup ako úspešne zvládnuť daňové priznanie študenta a ako požiadať o vrátenie daní do konca marca 2020.

Rómovia nekradnú sociálne dávky, tvrdia štatistiky.

Do rómskych osád putujú len 3 percentá sociálnych dávok, zvyšnú väčšinu poberajú Slováci.