Výnimočný stav a karanténa kvôli šíreniu koronavírusu nie je príjemná zmena v živote nikoho z nás. Kým stretnutia s priateľmi a cestovanie sa na čas stratí z nášho života, môžeme naplno objavovať možnosti, ktoré nám poskytuje virtuálny svet. Internet ponúka oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Online vzdelávanie

Vyber si z desiatok rôznych tém od bezplatných jazykových kurzov, cez matematiku, programovanie až po sociológiu. Učenie prebieha pomocou videí a zábavnou interaktívnou formou. Väčšina webov ponúka ucelený plán štúdia. Po dosiahnutí zadaného počtu bodov alebo absolvovaní záverečného testu je možné dokonca získať certifikát.

Práca z domu

Ponúkni svoju prácu zákazníkom po celom svete. Preklady, písanie článkov, fotografovanie, tvorba videí, tvorba umeleckých predmetov, dizajn, učenie, marketing, poradenstvo, programovanie, navrhovanie databáz, prieskumy, zákaznícky servis, architektúra, ale aj právne služby možno poskytnúť kedykoľvek a komukoľvek.

Nakupovanie

Je celkom bežné, že elektroniku, oblečenie, drogériu, či pizzu kúpime online. Online nákupy však poskytujú už aj supermarkety a lekárne. Do obchodu netreba nutne ísť osobne, svoje obľúbené jedlo si môžeš objednať a nechať doviesť až k domu.

Daňové priznanie za niekoľko minút!
Aplikácia daňového priznania →

Múzeá, galérie a opery

Virtuálne prehliadky najlepších svetových múzeí, voľne dostupné umelecké diela, online vysielanie z divadiel, opery, umelecké filmy, dokumenty o histórii umenia,  podcasty, filozofia, umelecké kurzy a mnoho ďalšieho. Objav nové pohľady na svet z pohodlia svojej izby.