Brigáduješ alebo pracuješ popri škole?
Daňové priznanie hravo zvládneš s touto apkou.
Vytvor si daňové priznanie

Tanec je hlavne o zábave a spoznávaní nových ľudí

Byť študentom nemusí byť iba o sedení nad knihami a projektami. Pohyb je výbornou zábavou, možnosťou stretnúť nových ľudí a spôsob ako na chvíľu vypnúť od povinností.

Byť študentom nemusí byť iba o sedení nad knihami a projektami. Pohyb je výbornou zábavou, možnosťou stretnúť nových ľudí a spôsob ako na chvíľu vypnúť od povinností.

Tanec, to nie len latino, či hip­hop. „Tanec je aj divoká Zumba, sexi argentínske tango, harmonická jóga ako aj popové choreografie v štýle videoklipov MTV. Je to zábava pre každého, aj pre úplné tanečné drevá“, hovorí Martin Havran, ktorý počas štúdia na výške spoluzakladal občianske združenie University Dance Center. Pohyb je výbornou zábavou, možnosťou stretnúť nových ľudí a spôsob ako na chvíľu vypnúť od povinností. Toto tanečné centrum v súčasnosti ponúka študentom na výber až 12 rôznych štýlov a úspešne pôsobí na 13 univerzitách po celom Slovensku. Združenie sa snaží výjsť v ústrety aj tým ľuďom, ktorých nezaujme absolvovanie prvej hodiny, poplatok za kurzy je možné vrátiť do jedného týždňa od zaplatenia bez udania dôvodu. Tanečné kurzy sa konajú vo večerných hodinách priamo v priestoroch internátov a škôl. „Každý mladý človek s titulom by mal ovládať aspoň základy spoločenských tancov“, dodáva Martin. Okrem tanečných kurzov sa University Dance Center pustilo aj do organizovania tanečných dovoleniek pre študentov. “Minulý rok sme to roztočili v Chorvátsku, stretla sa skvelá partia 45­-tich ľudí, dievčat a chalanov, ktorí spolu prežili deväť horúcich slnečných dní. Okrem tanca sme spoznávali podmorský svet ponorkou, jazdili sme na vodných skútroch a splavovali sme divokú rieku Cetina na raftoch“, takto popisuje svoje letné zážitky jeden z účastníkov Latino dovolenky, ktorú združenie organizuje každý rok.

University dance center Aj na tvojej škole

Tanečná škola UNIDC pôsobí na univerzitách v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Nitre, Prešove, Trnave, vo Zvolene a v Žiline. Všetky potrebné info nájdeš na webstránke University Dance Center.