Aplikácia daňového priznania 2024 online

Ušetri na účtovníkoch desiatky eur! Elektronické daňové priznanie pre živnostníkov, študentov, prenajímateľov nehnuteľností a umelcov.
 • Daňové priznanie máš hotové za pár minút.
 • Návody sú písané zrozumiteľnou rečou.
 • Appka skontroluje údaje a ponúkne zlepšenia.
 • Vypočítanú daň zobrazí appka zadarmo.
 • Stiahnutie vyplneného daňového tlačiva iba za 12,90 € jednorázovo.
Iba
12,90 €

Ako funguje appka daňového priznania?

 • ZADARMO vypočíta daň z príjmu a zobrazí na konci prepočtu.
 • Spracuje príjmy zo zamestnania, dohôd, brigád, živnosti, prenájmu nehnuteľnosti, umeleckej činnosti, zmluvy o dielo, úradného tlmočenia a iných príležitostných prijmov.
 • Vypočíta 60% paušálne výdavky.
 • Správne určí nezdaniteľné minimum a príjmy oslobodené od dane.
 • Umožní uplatniť daňový bonus na deti.
 • Umožní uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky na hypotéke.
 • Zniži daň z príjmu príspevkami do III. piliera.
 • Tebou zvolenú organizáciu označí ako prijímateľa 2% alebo 3% dane.
 • Vypočíta preplatok na dani.
 • Pripojí vyplnenú žiadosť o predĺžení lehoty podania daňového priznania až do 30. júna 2024.
 • Umožní ti podať daňové priznanie elektronicky aj poštou. Stiahnutie vyplneného daňového tlačiva iba za 12,90 € jednorázovo.

Máš špeciálne potreby?

Appku daňového priznania 2024 sme vytvorili s prihliadnutím na potreby väčšiny ľudí. Môže sa však stať, že tvoja situácia je zložitejšia.

Pomoc profesionálneho účtovníka vyhľadaj ak účtuješ v podvojnom účtovníctve, máš príjem zo zahraničia, poberáš dôchodky, máš zamestnanecké prémie, máš príjem z investícií a dividend, máš výdavky na výskum, riešiš rozdiely dodatočného daňového priznania, vykazuješ stratu z minulých rokov, alebo máš štatút nerezidenta (nemáš na území Slovenska trvalý pobyt, bydlisko a ani sa tu obvykle nezdržiavaš).

Ukážka aplikácie a výsledku

Appka ťa krok za krokom prevedie vypĺňaním údajov. Otázky a inštrukcie sú písané zrozumiteľnou rečou. Na konci si budeš môcť stiahnuť hotové daňové priznanie. Klikni na obrázok pre zväčšenie.

Príklad TU
Príklad TU
Príklad TU
Správne
Appka garantuje správny výpočet.
Pod kontrolou
Údaje môžeš kedykoľvek upraviť.
Bez inštalácie
Spusti priamo z tejto stránky.

Časté otázky

1.

Kedy je termín podania daňového priznania?

Riadny termín na podanie daňového priznania z príjmu je utorok 2. apríl 2024.

Druhý termín je nedeľa 30. jún 2024. Ak chceš podať daňové priznanie v druhom termíne, je nevyhnutné o tom informovať daňový úrad pomocou tlačiva Oznámenie o predĺžení lehoty podania daňového priznania, ktorého vyplnenie je súčasťou našej aplikácie.

2.

Môžem podať daňové priznanie namiesto marca až na konci júna?

Áno. Súčasťou výsledku našej aplikácie je aj riadne vyplnené Oznámenie o predĺžení lehoty podania daňového priznania.

K dispozícii ho budeš mať na konci appky. Oznámenie môžeš podať elektronicky, osobne alebo poštou na daňový úrad a to najneskôr utorok 2. apríla 2024. Svoje daňové priznanie môžeš v aplikácii dokončiť neskôr.

3.

Daňové tlačivo typu A alebo typu B?

Tlačivo typ B je univerzálne tlačivo určené všetkým - zamestnancom, dohodárom, živnostníkom, prenajímateľom nehnuteľností, umelcom, atď.

Tlačivo typ A je určené iba zamestnancom a dohodárom - je to iba skrátená a zjednodušená verzia tlačiva B. Tlačivo typu A má význam použiť hlavne vtedy ak sa vypĺňa ručne, pretože obsahuje menej políčok.

Vďaka našej aplikácii nemusíš premýšľať nad tým, ktoré tlačivo použiť. Aplikácia za teba vyplní daňové priznanie na tlačive typu B, ktoré je vhodné pre všetky typy osôb a príjmov. Daňový úrad akceptuje typ B, aj keď máš príjem iba zo závislej činnosti (t.j. práca na trvalý pracovný pomer, dohoda, brigáda).

4.

Pre koho je aplikácia daňového priznania?

Appka je vhodná pre dohodárov, živnostníkov, prenajímateľov nehnuteľností, súkromných učiteľov, umelcov, predajcov na Sashe a Etsy, ľudí pracujúcich pre Airbnb, Bolt, Uber, Foodora, Wolt, Bistro, Go4 a pre zamestnancov, ktorí chcú požiadať o vrátenie daní.

5.

Môžem svoje príjmy zadať do appky priebežne?

Áno. Prístup do appky získaš do konca júla 2024. Dovtedy môžeš upravovať údaje a sťahovať tlačivo koľkokrát chceš. Bez obáv, stiahnutím hotového tlačiva nepodávaš daňové priznanie.

6.

Musím svoje príjmy pred vložením do appky spočítať?

Nie. Je to na tebe, či si spočítaš všetky príjmy (napríklad faktúry zo živnosti) a uvedieš ich ako jeden záznam, alebo príjmy vložíš do aplikácie jednotlivo. Appka tvoje príjmy sama spočíta.

7.

Čo sa stane keď dokončím daňové priznanie vo vašej aplikácii?

Do tvojho zariadenia sa stiahne súbor s vyplneným daňovým tlačivom. Toto tlačivo potom pošli elektronicky alebo poštou na daňový úrad. Stiahnutím hotového tlačiva z appky nepodávaš daňové priznanie, preto môžeš svoje údaje upravovať a sťahovať tlačivo koľkokrát chceš.

8.

Ako postupovať ak chcem požiadať o vrátenie preplatku na dani?

V aplikácii daňového priznania zadaj číslo bankového účtu IBAN. Appka ťa upozorní na to, ak máš preplatok na dani a zabezpečí, aby ti štát vrátil peniaze.

9.

Musím za aplikáciu platiť mesačné predplatné?

Nie. Poplatok 12,90 € za stiahnutie vyplneného tlačiva daňového priznania je jednorázový a nikdy sa nebude automaticky opakovať.

Sťahovať svoje daňové priznanie môžeš neobmedzene, zakaždým keď upravíš údaje v appke.

10.

Do kedy budem mať prístup do appky po zaplatení?

Po zaplatení poplatku budeš mať prístup do aplikácie až do konca júla 2024. Údaje, ktoré poskytneš, sa v aplikácii uložia a budeš ich môcť kedykoľvek upraviť.

11.

Musím appku stiahnuť a inštalovať?

Nie. Aplikácia sa nebude sťahovať ani inštalovať do tvojho zariadenia. Jednoducho ju spusti priamo z tejto stránky.

Všetko OK?

Tak poďme na to!

(app)
Jednoduchý spôsob ako vyplniť daňové priznanie z príjmu. Rýchlo a zrozumiteľne za pár minút.
Viac informácií na stránke Daňové priznanie.
Napísali o nás
RTVS Plus 7 dní SME Denník N Teraz Pravda Webnoviny