Bony a klid - FILM

Nič sa nezmenilo. Film Bony a klid je zrkadlom doby v ktorej sú drobní pešiaci tvrdo trestaní a veľké zvieratá si ďalej robia svoj biznis.

Nič sa nezmenilo. Slovensko je presne také isté ako pred 30 rokmi, keď tu vládol komunizmus. Film Bony a klid z roku 1987 je o tom ako si mladí ľudia hľadajú cestu k lepšiemu životu cez drobné podvody a obchádzanie zákonov. Je však aj zrkadlom doby v ktorej sú drobní pešiaci tvrdo trestaní a veľké zvieratá si ďalej robia svoj biznis. Do filmu si stačí premietnuť kulisy moderných obchodných centier, súčasnej módy a zrazu nadobudnete dojem, ako by ste sledovali horúcu filmovú novinku.

Hlavnou postavou príbehu je mladý automechanik Martin Holec, ktorý pricestuje z Mladej Boleslavi do Prahy, aby tu zohnal nemecké marky, za ktoré chce kúpiť pre miestnu diskotéku video. Priekupníci mu však predajú falošné bankovky. Aby nahradil škodu, ktorú svojim kamarátom spôsobil, vráti sa do Prahy a začne pátrať po Richardovi, ktorý mu falošné peniaze predal. Dostane sa niekoľkokrát do stretu s Richardovou veksláckou partiou. Časom si sám začne privyrábať ako vekslák a stane sa členom Richardovej partie. 

Tvorcovia filmu Bony a klid s mimoriadnou dôveryhodnosťou priblížili prostredie priekupníkov s valutami, špeciálne však obchodovanie s nedostatkovými Bony, za ktoré bolo možné v špeciálnych obchodoch Tuzex kúpiť zahraničný tovar. Ukázali, že v uliciach postávali iba pešiaci, zatiaľ čo z bezpečného pozadia všetko riadili mocní šéfovia prepojení na políciu a súdy. Film bol nakrútený v roku 1987 a jeho distribúcia bola štátnou cenzúrou zakázaná.

Vyskúšal si už niektorú z našich online aplikácií?
Brigády na zajtra

Pomocné práce vo výrobe
3.50 €/hod. Bratislava Proplusco, s.r.o., pridané dnes

Práca v pekárni
3.10 €/hod. Bratislava Proplusco, s.r.o., pridané dnes

Balenie spojovacieho materiálu
3.10 €/hod. Bratislava Študentský servis, s.r.o., pridané dnes

Pomocné práce v pekárni
2.60 €/hod. Žilina Proplusco, s.r.o., pridané dnes

Výroba tepelných zolácií
3.70 €/hod. Senec Proplusco, s.r.o., pridané dnes